O MNIE

MARCIN GRABOWSKI (DJ GraceK) ur. 1 kwietnia 1982r. Muzyką interesowałem się od dzieciństwa. Początki to jak w przypadku praktycznie każdego Dj’a szkolne dyskoteki, komersy, imprezy dla nauczycieli itp. Grało się wówczas jeszcze z kaset i nie było takich możliwości jak na nowoczesnym sprzęcie na którym zaczynają obecnie dj’e. Nauka profesionalnego grania rozpoczęła się w roku 1997 w piotrkowskim klubie Bona oraz kilku innych mniejszych lokalach na terenie ówczesnego jeszcze województwa piotrkowskiego. Tam poznałem zasady działania sprzętu marki Pioneer (wówczas bardzo popularnego modelu CDJ 100s) oraz Denon. Następnie były kolejne imprezy szkolne, studniówki, wesela, urodziny, takie imprezy nauczyły mnie pracy z mikrofonem, co zaowocowało dodatkowym fachem – prezenter dyskotekowy. Lata 1998 – 2000 to prowadzenie głównie imprez okolicznościowych dzięki którym zarobione pieniądze mogłem przeznaczyć na zakup pierwszej profesionalnej konsoli, którą był podwójny odtwarzacz Reloop 2600 oraz mixer Gemini PS 626.
Przełomowym momentem w moim dj’skim życiu był rok 2000, wówczas to zostałem rezydentem niewielkiego aczkolwiek mającego wyjątkowy klimat klubu Alcatraz (Opoczno). Dwa lata spędzone w tym klubie pozwoliły mi na nabranie doświadczenia oraz pewności za konsoletą. W tym samym czasie odkryłem swój specyficzny kierunek, oparty głównie na rytmach Dance. W 2002 roku rozstałem się z klubem Alcatraz. Grywałem w innych klubach na terenie województwa łódzkiego m.in. Monaco (Piotrków Tryb.), Laguna (Koluszki ),69 (Ręczno, Wielgomłyny). Zajmowałem się obsługą imprez okolicznościowych: wesel, studniówek, półmetków, osiemnastek oraz plenerowych.
Od października 2007 do końca roku 2014 byłem rezydentem jednego z największych klubów na terenie województwa świętokrzyskiego – CLUB IGUANA Brzozowa.
Od października do końca roku 2015 byłem rezydentem klubu DISCO PLAY w miejscowości Bojszowy w południowej Polsce.
Obecnie oscyluje pomiędzy: Polski Dance-Disco, Dance-House, Electro-House. W zależności od konieczności zawsze staram się dopasować repertuar do panującego klimatu w danym klubie.
Dotychczas udało mi się zagrać w następujących klubach:

– IGUANA Brzozowa (ponad 7-letnia rezydencja)
– IGUANA Dawidy koło Warszawy
– ALCATRAZ Opoczno (2-letnia rezydencja)
– DISCOPLEX A4 Pietna
– PRIMA Krzczonów
– MONACO Piotrków Tryb.
– CLUB 69 Ręczno i Wielgomłyny
– LAGUNA Koluszki
– LOKOMOTYWA Idzikowice
– TERMINAL Milanówek
– DISCO PLAY Bojszowy
– SPEED CLUB Stare Rowiska k.Skierniewic
– A2 MusicPark Żuków k.Grodziska Maz.
– i kilku mniejszych klubach/dyskotekach

Na koniec wielkie podziękowania dla tych którzy doceniają to co robię i mnie wspierają. Do zobaczenia na parkiecie i nie tylko. Pozdrawiam.